OrientCafe
Va rugam sa cititi cu atentie regulamentul de baza al forumului.
Pentru a vizualiza forumul in intregime va rugam sa va conectati.
Atentie o parte importanta a forumului se poate deschide numai atunci cand faceti parte din grupul "cafengioace" avand in vedere ca suntem o comunitate de femei si in general musulmane vrem sa pastram in oarecare masura privata o parte din forum.Pentru a adera automat la acest grup nu este nevoie decat de un numar minim de mesaje.
Va multumim pentru intelegere.

OrientCafe
Va rugam sa cititi cu atentie regulamentul de baza al forumului.
Pentru a vizualiza forumul in intregime va rugam sa va conectati.
Atentie o parte importanta a forumului se poate deschide numai atunci cand faceti parte din grupul "cafengioace" avand in vedere ca suntem o comunitate de femei si in general musulmane vrem sa pastram in oarecare masura privata o parte din forum.Pentru a adera automat la acest grup nu este nevoie decat de un numar minim de mesaje.
Va multumim pentru intelegere.

OrientCafe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Orient Caffe
 photo Orientstamp2.jpg
Romania time
Islamic calendar
Ultimele subiecte
» Rutina la bebelusi
Facebook permite accesul la datele personale  Empty29th Noiembrie 2013, 19:24 Scris de mihaela

» EID MUBARAK!
Facebook permite accesul la datele personale  Empty21st Octombrie 2013, 00:04 Scris de Catalina

» Stiri mondene
Facebook permite accesul la datele personale  Empty8th Septembrie 2013, 11:22 Scris de mihaela

» Facebook permite accesul la datele personale
Facebook permite accesul la datele personale  Empty2nd Septembrie 2013, 13:48 Scris de Diana Shamaa

» Intrebari despre pc si internet
Facebook permite accesul la datele personale  Empty29th August 2013, 12:49 Scris de Iman

» Stiri amuzante
Facebook permite accesul la datele personale  Empty19th August 2013, 13:26 Scris de Diana Shamaa

» Casa de piatra
Facebook permite accesul la datele personale  Empty5th August 2013, 19:37 Scris de mihaela

» Toată economia României poate exploda
Facebook permite accesul la datele personale  Empty24th Iunie 2013, 21:19 Scris de Iman

» La multi ani Maria_ah
Facebook permite accesul la datele personale  Empty26th Mai 2013, 18:48 Scris de maria_ah

» Atentie la capuse !
Facebook permite accesul la datele personale  Empty7th Mai 2013, 21:45 Scris de mihaela

» La multi ani Iman
Facebook permite accesul la datele personale  Empty3rd Mai 2013, 06:03 Scris de mihaela

» TERORIŞTII din Arabia Saudită, REABILITAŢI
Facebook permite accesul la datele personale  Empty21st Aprilie 2013, 19:12 Scris de Catalina

» Aeroport face economii
Facebook permite accesul la datele personale  Empty14th Aprilie 2013, 15:52 Scris de maria_ah

» E-urile si alimente sub lupa
Facebook permite accesul la datele personale  Empty13th Aprilie 2013, 20:19 Scris de najwaa

» Sfaturi pentru gravidute
Facebook permite accesul la datele personale  Empty23rd Martie 2013, 01:10 Scris de Leyla _ Mercan

Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Site-uri recomandate
 photo 13ae22103a8a1576d832e4a4303d02902_zpsd0c909b8.jpg
Sondaj
Mai exista prietenie sincera?
Da
Facebook permite accesul la datele personale  I_vote_lcap67%Facebook permite accesul la datele personale  I_vote_rcap
 67% [ 8 ]
Nu
Facebook permite accesul la datele personale  I_vote_lcap33%Facebook permite accesul la datele personale  I_vote_rcap
 33% [ 4 ]
Total voturi : 12
Orient Cafe
Forumul "Orient Cafe" este dedicat in exclusivitate femeilor !

Orient Cafe
© copyright UTC 2009 - All Rights Reserved


 

 Facebook permite accesul la datele personale

In jos 
+5
Hannah_Ali
Rania
Leyla _ Mercan
Maryam M. A.
Iman
9 participanți
AutorMesaj
Iman
OrientCaffe
OrientCaffe
Iman


Data de inscriere Data de inscriere : 02/10/2009
Mesaje Mesaje : 7322
Voturi Voturi : 125
Localizare Localizare : Riyadh ~ K.S.A

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty18th Ianuarie 2011, 03:01

Facebook permite accesul la datele personale ale utilizatorilor

Facebook a anunţat vineri seară că va face publice, pentru dezvoltatori, “adresele şi numerele de telefon ale utilizatorilor”. Experţii în securitatea informatică avertizează acum oamenii în acest sens, sfătuindu-i să-şi şteargă imediat datele personale de contact de pe site, relatează Telegraph.co.uk, care citează blogul site-ului de socializare.

Astfel, atunci când un utilizator Facebook acceptă termenii şi condiţiile pentru descărcarea unei aplicaţii, cum ar fi un joc dezvoltat pentru Facebook de o altă companie, ei vor permite acestei companii să le acceseze datele personale – numerele de telefon şi adresa.

“Această schimbare nu este atât de drastică precum pare la prima vedere, pentru că utilizatorii trebuie să-şi dea acordul pentru accesarea datelor. Însă tot pare o reţetă a dezastrului, având în vedere mulţimea de aplicaţii false deja prezente pe Facebook”, a declarat Graham Cluley, senior technology consultant la Sophos, o firmă IT de securitate.

Potrivit firmei Sophos, Facebook este deja infectat de aplicaţii îndoielnice, care există doar pentru a posta spam-uri pe wall-ul utilizatorilor.

Acum, susţin experţii IT, dezvoltatorilor acestor aplicaţii dubioase le va fi şi mai uşor decât înainte să adune informaţii personale de la utilizatorii site-ului de socializare. Specialiştii îi sfătuiesc pe membrii Facebook să-şi scoată imediat aceste informaţii personale de pe profil.

Antena3
Sus In jos
http://www.orientcaffe.com
Maryam M. A.
Cafengioaica
Cafengioaica
avatar


Data de inscriere Data de inscriere : 02/10/2009
Mesaje Mesaje : 2810
Voturi Voturi : 94
Localizare Localizare : Romania, Constanta

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty18th Ianuarie 2011, 03:15

De mult ni se cere, sa permitem accesul la datele personale cand vrem sa accesam anumite aplicatii.... cred ca oricine stie ca acest lucru inseamna ca si altii vad ce adresa sau nr de tel ai...
Sus In jos
Leyla _ Mercan
Moderator
Moderator
Leyla _ Mercan


Data de inscriere Data de inscriere : 16/10/2010
Mesaje Mesaje : 4530
Voturi Voturi : 86
Localizare Localizare : Istanbul - Turcia

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty19th Ianuarie 2011, 01:35

Uite ca asta nu stiam...dar nu vad ce folos?la ce folosesc datele noastre personale? Smile
Sus In jos
Rania
Cafengioaica
Cafengioaica
avatar


Data de inscriere Data de inscriere : 08/10/2009
Mesaje Mesaje : 1509
Voturi Voturi : 22
Localizare Localizare : Dubai

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty19th Ianuarie 2011, 03:42

Sunt destui nebuni care folosesc datele personale ale oamenilor in folosul propriu sau cazuri mai grave de violuri,rapiri etc...La samah Allah
Sus In jos
Iman
OrientCaffe
OrientCaffe
Iman


Data de inscriere Data de inscriere : 02/10/2009
Mesaje Mesaje : 7322
Voturi Voturi : 125
Localizare Localizare : Riyadh ~ K.S.A

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty19th Ianuarie 2011, 04:42

Da ....s-a dovedit a fi o adevarata problema.
Nici macar pc-ul de unde deschizi site-ul nu mai este in siguranta cu atat mai putin atunci cand incacri poze.
Aici au fost nenumarate cazuri de folosire a datelor si fotografiilor private .
Sus In jos
http://www.orientcaffe.com
Hannah_Ali
Cafengioaica
Cafengioaica
Hannah_Ali


Data de inscriere Data de inscriere : 30/05/2010
Mesaje Mesaje : 2909
Voturi Voturi : 26
Localizare Localizare : Romania

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty19th Ianuarie 2011, 04:53

Inshallah sa nu mai trecem prin asa ceva!

Mare atentie ce facem cu datele personale!
Sus In jos
Rania
Cafengioaica
Cafengioaica
avatar


Data de inscriere Data de inscriere : 08/10/2009
Mesaje Mesaje : 1509
Voturi Voturi : 22
Localizare Localizare : Dubai

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty19th Ianuarie 2011, 04:55

net-ul nu reprezinta un loc sigur pentru nimeni...cu atat mai putin facebook-ul care se stie ca este un real pericol alaturi de hi5,netlog si alte site-uri de genul acesta
Sus In jos
Iman
OrientCaffe
OrientCaffe
Iman


Data de inscriere Data de inscriere : 02/10/2009
Mesaje Mesaje : 7322
Voturi Voturi : 125
Localizare Localizare : Riyadh ~ K.S.A

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty19th Ianuarie 2011, 20:42

Asa este, net-ul in general este un loc in care nimic nu poate sa ramana privat ,dar sunt site-uri care sunt mai periculoase in special cele de socializare in care datele private nu sunt deloc private ...... Cazuri grave se intampla in USA unde se folosesc de fotografii ,adrese etc.
Oricum eu sunt de parere ca pentru cine vrea sa isi pastreze datele personale,detaliile din viata privata ,fotografiile....... hi5,facebook ,netlog sau care or mai fi ar trebui evitate.
Sus In jos
http://www.orientcaffe.com
Maryam M. A.
Cafengioaica
Cafengioaica
avatar


Data de inscriere Data de inscriere : 02/10/2009
Mesaje Mesaje : 2810
Voturi Voturi : 94
Localizare Localizare : Romania, Constanta

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty19th Ianuarie 2011, 23:22

Orice provider de net poate accesa date si parole pe care utilizatorul retelei le foloseste... Exclamation
Sus In jos
Diana Shamaa
Cafengioaica
Cafengioaica
Diana Shamaa


Data de inscriere Data de inscriere : 26/01/2012
Mesaje Mesaje : 775
Voturi Voturi : 9
Localizare Localizare : Riyadh, Arabia Saudita

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty12th Ianuarie 2013, 14:21

Fetelor, care dintre voi imi puteti spune cum sa fac? Vreau sa primesc mesaje private pe facebook doar de la cei cu care sunt prietena pe facebook. Am tot schimbat setarile dar tot nu am rezolvat nimic.
Sus In jos
Iman
OrientCaffe
OrientCaffe
Iman


Data de inscriere Data de inscriere : 02/10/2009
Mesaje Mesaje : 7322
Voturi Voturi : 125
Localizare Localizare : Riyadh ~ K.S.A

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty12th Ianuarie 2013, 16:31

Uneori sa intampla sa dureze pana la 24 de ore schimbarile din setari .
Verifica peste cateva ore
Sus In jos
http://www.orientcaffe.com
Diana Shamaa
Cafengioaica
Cafengioaica
Diana Shamaa


Data de inscriere Data de inscriere : 26/01/2012
Mesaje Mesaje : 775
Voturi Voturi : 9
Localizare Localizare : Riyadh, Arabia Saudita

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty18th August 2013, 14:35

Am citit in urma cu cateva zile pe un site ca se va introduce reclame si pe Facebook, exact ca si pe Youtube, atunci cand deschizi Fb va aparea cateva secunde de reclama, daca tii pagina deschisa toata ziua, acele reclame vor aparea inopinant de 3 ori. Se pare ca cei de la Fb vor incasa bani frumosi de pe reclame. De la o vreme am observat multi oameni ca se indreapta spre twitter, am cont facut de mult, dar intru rar, nici nu prea stiu cu ce se mananca:) .
Sus In jos
mihaela
expresso
expresso
mihaela


Data de inscriere Data de inscriere : 11/02/2013
Mesaje Mesaje : 421
Voturi Voturi : 5
Localizare Localizare : cairo,egipt

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty18th August 2013, 21:49

Twitter-ul nu e popular in Ro,dar in alte tari este,toate vedetele pe twitter posteaza si vorbesc cu fanii,mai ales la americani.
Sus In jos
Hannah_Ali
Cafengioaica
Cafengioaica
Hannah_Ali


Data de inscriere Data de inscriere : 30/05/2010
Mesaje Mesaje : 2909
Voturi Voturi : 26
Localizare Localizare : Romania

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty19th August 2013, 03:39

MIGRAM SAU NU PE TWITTER?
Sus In jos
Iman
OrientCaffe
OrientCaffe
Iman


Data de inscriere Data de inscriere : 02/10/2009
Mesaje Mesaje : 7322
Voturi Voturi : 125
Localizare Localizare : Riyadh ~ K.S.A

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty19th August 2013, 03:56

Pe mine nu ma incantat deloc twitter-ul asta oricum nu prea l-am priceput asa ... mie mi-a placut facebook-ul ca primesc reclamele de la ce mai e nou in oras si cataloagele la hypermarket Smile  in rest nimic ... nu mi-am facut lista cu persoane pe care nu le cunosc macar cateva detaliii ... nu dau add la nimeni nu am profilul public ....
Aici deja se pomeneste de un Keek asta este ultimul trend ....
Sus In jos
http://www.orientcaffe.com
Catalina
Cafengioaica
Cafengioaica
Catalina


Data de inscriere Data de inscriere : 13/11/2012
Mesaje Mesaje : 1042
Voturi Voturi : 9
Localizare Localizare : Dammam, Hofuf, Ksa

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty19th August 2013, 05:14

Eu m-am lecuit de facebook de mult, mai bantui uneori pe al sotului Smile, twitter n am nici atat, dar de instagram nu ma pot lasa, kik si keek alte gaselnite.
Sus In jos
Too_Happy
Cafengioaica
Cafengioaica
Too_Happy


Data de inscriere Data de inscriere : 08/10/2009
Mesaje Mesaje : 708
Voturi Voturi : 11

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty19th August 2013, 23:37

Eu am si twitter. Urmaresc cateva fete din emirate si mai am cateva straine casatorite in saudi cu sauditi. Au postari f interesante.
Sus In jos
Diana Shamaa
Cafengioaica
Cafengioaica
Diana Shamaa


Data de inscriere Data de inscriere : 26/01/2012
Mesaje Mesaje : 775
Voturi Voturi : 9
Localizare Localizare : Riyadh, Arabia Saudita

Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty2nd Septembrie 2013, 13:48

Eu nu pot pune emoticoane la commenturi pe FB. Imi apar doar cand scriu mesaje private. Oare de ce? Trebuie descarcate de undeva? Vreau sa pun si eu smilyfaces in commenturi:| 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Facebook permite accesul la datele personale  Empty
MesajSubiect: Re: Facebook permite accesul la datele personale    Facebook permite accesul la datele personale  Empty

Sus In jos
 
Facebook permite accesul la datele personale
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Copiii pe facebook
» Numeroase aplicaţii de pe Facebook
» FaceBook şi Twitter, pe cale de a fi interzise

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
OrientCafe :: Cafe :: Pc Cafe-
Mergi direct la: